Online users

Seuran kisa tulokset - Vantaan Wado-Ryu

Go to content

Main menu:

Seuran kisa tulokset

Treeni tietoja

 
Kevätkisat  9.5.2016
Hiekkaharjun koululla / Vantaa


TAITORATA
Alle  10 v.                                  Alle 12 v.

1. Kuosmanen Jenna                        1. Koljonen Lukas
2. Nguyen Tuan                               2. Jassim Jasiin    
3. Jasim Jusif                                   3. Perkiömäki Pasi

KATA

1. Koljonen Lukas
2. Kuosmanen Jenna
3. Vehanen Jonas
 
                               

KUMITE

(pyykkipoika)
Alle 12 v.                                 Alle 10 v.

1. Nguyen Tuan                           1. Jassim Jasiin      
2. Jassim Jusif                             2. Nevalainen Jetro
3. Vehanen Jonas                        3. Kaivola Verneri   

_________________________________________________________________________________________

Tul:n nuorten karate mestaruuskilpailut  26.4.2015
Lumon monitoimikeskus / Vantaa
:
TAITORATA

7-8 v.
1. Vili Hietala - Vantaan Wado-Ryu
2. Oona Pellinen - Korson Kaiku
3. Joonas Vehanen - Vantaan Wado-Ryu

9-10 v.
1. Niko Paasonen - Vantaan Wado-Ryu
2. Sofia Palin - Korson Kaiku
3. Jetro Nevelainen - Vantaan Wado-Ryu

KATA

7-8 v.
1. Joonas Vehanen
- Vantaan Wado-Ryu
2. Oona Pellinen - Korson Kaiku
3. Vertti Käyhkö - Korson Kaiku

9-11 v.
1. Serena Hatakka - Korson Kaiku
2. Sofia Palin - Korson Kaiku
3. Lukas Koljonen - Vantaan Wado-Ryu

12-15 v.
1. Sandra Nousianen - Vantaan Wado-Ryu
2. Pauli Järvinen - Korson Kaiku
3. Emily Pöyliö - Korson Kaiku

17-18 v.
1. Daniel Malin - Vantaan Wado-Ryu
2. Antti Mäihäniemi - Vantaan Wado-Ryu

KUMITE

7-8 v. (pp)
1. Joonas Vehanen - Vantaan Wado-Ryu
2. Lucas Putkonen - Vantaan Wado-Ryu
3. Vili Hietala - Vantaan Wado-Ryu

9-11 v.
1. Viivi Lehtonen
- Korson Kaiku
2. Lukas Koljonen - Vantaan Wado-Ryu
3. Sofia Palin - Korson Kaiku

12-15 v.
1. Sandra Nousianen - Vantaan Wado-Ryu
2. Pauli Järvinen - Korson Kaiku
3. Lauri Hauhio - Vantaan Wado-Ryu

17-19-v.
1. Santeri Jalovaara - Vantaan Wado-Ryu
2. Antti Mäihäniemi - Vantaan Wado-Ryu
3. Daniel Malin - Vantaan Wado-Ryu

KOBUJUTSU
1. Juhani Käkönen - Vantaan Wado-Ryu
_________________________________________________________________________________________



Vuoden 2015 seuran kevätkilpailu 14.3.2015
Hiekkaharjun koulu / Vantaa



TAITORATA
Alle 10 v. /  Yli 10 v.

1. Kuosmanen Jenna / 1. Nevalainen Jetro

2. Paasonen Niko /  2. Vehanen Jonas

3. Koljonen Viljami /  3. Boughdiri Imen

KATA
Alle 10 v. /  Yli 10 v.

1. Kuosmanen Jenna /  1. Nevalainen Jetro

2. Virtanen Mea /  2. Boughdiri Imen

3. Koljonen Viljami / 3. Vehanen Jonas

KUMITE
Alle 10 v. / Yli 10 v.

1. Kuosmanen Jenna / 1. Nevalainen Jetro

2. Nikkari Lukas / 2. Boughdiri Imen

3. Putkonen Lucas / 3. Vehanen Jonas

___________________________________________________________________________________________


Vantaan Wado-Ryu ry. Seuran Mestaruuskilpailut  3.12.2014
 
klo 17.00 – 19.30 Hiekkaharjun koulu / Vantaa
 


 

 
TAITORATA

Alle  10 vuotiaat
1. Koljonen Lukas ; 2. Paasonen Niko ; 3. Tulainov Erik
 
 
Alle  12 vuotiaat
1. Mäkinen Roope ; 2. Hauhio Lauri ; 3. Nevalainen Jetro
 
 
KATA

Alle  12 vuotiaat
1. Hauhio Lauri ; 2. Kuosmanen Jenna ; 3. Mäkinen Roope
 
 
 Yli  12 vuotiaat
1. Nousiainen Sandra ; 2. Xu Mei ; 3. Rajala Jere
 
 
KUMITE

Alle  10 vuotiaat
1. Abdullah Zakaria ; 2. Kuosmanen Jenna ; 3. Vehanen Jonas
 
Alle  12 vuotiaat
1. Hauhio Lauri ; 2. Johanson Ergo ; 3. Nevalainen Jetro
 
 
Yli  12 vuotiaat
1. Jalovaara Santeri ; 2. Nousiainen Sandra ; 3. Rajala Jere
 
 Kilpailijoita  yhteensä  24 henkilöä

___________________________________________________________________________________________


Tul:n nuorten karate mestaruuskilpailut  9.2.2014
Hiekkaharjun koulu / Vantaa




KATA
 Alle  12 vuotiaat
1. Järvinen Pauli     Korson Kaiku
2. Hatakka Serena  Korson Kaiku
3. Halonen Mikke    Korson Kaiku

 
Alle  15 vuotiaat
1. Nousiainen Sandra  Vantaan Wado-Ryu
2. Nguyen Maini         Vantaan Wado-Ryu
3. Pöyliö Emily                    Korson Kaiku

 
Alle  18 vuotiaat
1. Xu Mei             Vantaan Wado-Ryu
2. Latvala Jesse      Seinäjoen Seikado
3. Mäkinen Kosti   Vantaan Wado-Ryu

KUMITE

 
Alle  12 vuotiaat
1. Järvinen Pauli                  Korson Kaiku
2. Hauhio Lauri           Vantaan Wado-Ryu
3. Sathyavelmoorthy Stalon  Korson Kaiku

 
Alle  15 vuotiaat
1. Porras Miguel         Vantaan Wado-Ryu
2. Vihavainen Eetu              Korson Kaiku
3. Nousiainen Sandra  Vantaan Wado-Ryu


Kilpailijoita  yhteensä  23 henkilöä


________________________________________________________________________________________________________________________________________


Vuoden 2013 seuran mestaruuskilpailut 11.1.2014

Hiekkaharjun koulu / Vantaa




Alle  12 vuotiaat

Taitorata:
1.  Joona Karjalainen , 2. Miska Nerg , 3. Kamaran Abdullah

Kata:
 
1.  Lauri Hauhio , 2.  Joona Karjalainen , 3. Kamaran Abdullah             

Kumite:
1.  Lauri Hauhio , 2. Zakaria Abdullah , 3. Miska Nerg

Yli  12 vuotiaat Kata
1. Xu Mei , 2. Sandra Nousiainen , 3. Daniel Malin

________________________________________________________________________________________________________________



Kevätkilpailu  13.5.2013
- Hiekkaharju -

Taitorata

- 10v.

1.  Mäkinen Roope
2.  Nevalainen Jetro
3.  Abdullah Zakaria


- 12v.

1.  Abdullah Kamaran
2.  Jaskara Joni
3.  Meriläinen Toivo


Kumite - (pyykkipoika)

- 10v.

1.  Abdullah Zakaria
2.  Viheriäkoski Miko
3.  Nevalainen Jetro


- 12v.

1.  Karjalainen Joona
2.  Ojala Ahti
3.  Abdullah Kamaran


Kumite

- 15v.

1.  Viherlaakso Oskari
2.  Vihavainen Eetu
3.  Nousiainen Sandra


+ 15v.

1.  Mäihäniemi Lauri
2.  Leppelya Kirill
3.  Malin Daniel


Kata

- 12v.

1.  Ojala Ahti
2.  Hauhia Lauri
3.  Jäntti Joonas


- 15v.

1.  Porras David
2.  Vaganov Daniil
3.  Vääräsmäki Milla


+  15v.

1.  Xu Mei                 
2.  Mäihäniemi Lauri   
3.  Nousiainen Sandra


Mitalli määrät

Korson Kaiku - 4 mitallia - 12 kilpailijaa
Vantaan Wado-Ryu - 23 mitallia - 27 kilpailijaa


Back to content | Back to main menu